הפגישה הראשונה

הפגישה הראשונה

מרבית המטפלים בילדים יבקשו פגישה עם ההורים לפני שהם יפגשו את הילד. זה חשוב מסיבות רבות. ראשית יש למטפל/ת אפשרות לקחת את ההיסטוריה ההתפתחותית של הילד. לאחר מכן ההורים יכולים לדון באתגרים העומדים בפני ילדם ולשמוע אילו אפשרויות לטיפול מומלצות ובאילו שיטות המטפל/ת היה משתמש בכדי לעזור לילד. פגישה זו גם מאפשרת לכם לראות אם אתם מרגישים בנוח עם המטפל/ת וכי הקליניקה נראית נכונה לילדכם. המפגש הראשון אינו מהווה התחייבות להתחיל בטיפול, אלא מעניקה להורים הזדמנות להכיר, לראות ואחר כך לחזור הביתה ולהגיע להחלטה הסופית שלהם לגבי הבאת ילדם לטיפול.

מה אתם צריכים לפגישה זו? אם יש לכם דברים ספציפיים שחשוב לכם שהמטפל/ת יידע עליהם, תמיד טוב לרשום אותם לפני הפגישה ולהביא את הרשימה אתכם. לפעמים קשה לזכור הכול ורשימה תעזור לכם לארגן את המידע שאתם מעוניינים להעביר. חשוב גם לתזמן את הפגישה בשעה שתוכלו לתת את מלוא תשומת ליבכם ללא יותר מדי הפרעות. במידת האפשר, חשוב מאוד ששני ההורים יגיעו למפגש ראשוני זה. זה עוזר לתת תמונה מלאה למטפל שתועיל לטיפול. אם ההורים מופרדים או גרושים הם יכולים לבחור לפגוש את המטפל בנפרד אם פגישה משותפת אינה מתאימה.

פגישה ראשונית זו חשובה מאוד בכדי לעזור למטפל להבין את ההיסטוריה של ילדכם, התפתחותם וצמיחתם, מבנה המשפחה ואירועים חשובים שיהיה חשוב למטפל/ת לדעת עליהם בכדי להבין טוב יותר את האתגרים של ילדכם. מצד שני זו גם ההזדמנות עבורכם להעריך אם ילדכם ירגיש טוב במסגרת זו עם המטפל/ת. האם אתם הרגשתם בנוח, האם נראה שהמטפל/ת מצליח/ה להתחבר אליכם?

לאחר הפגישה אם נשארו לכם שאלות נוספות, דברים ששכחתם לשאול, חשוב שתהיה גם אפשרות ליצור קשר כדי לשאול. זו תחילתה של מערכת יחסים חשובה מאוד וכדאי שתרגישו בנוח להתקשר ולשאול בעת הצורך. יש מטפלים שמעדיפים במייל וזה בסדר, כל עוד יש קשר ישיר כך שתוכלו לעדכן את המטפל/ת בכל דבר חשוב ולשאול את השאלות שעולות לכם לגבי הטיפול.

×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

'החממה של אליזבט',מרכז טיפולי ייחודי השוכן במשתלת גן,
מציע לילדים ולמבוגרים מגוון תכניות טיפול מקצועיות ופעילויות חווייתיות.

לקוחות עובדים בחדר האמנות המואר והמרווח או על יד המים הזורמים של בריכת הדגים. בחוץ, קיימת גינה עבור אלו הבוחרים לגדל ירקות ופרחים בערוגה אישית.
השילוב המיוחד של אמנות וגינון מאפשר מגוון אפשרויות לבחירת דרך היצירה המותאמת לכם אישית במסגרת תכנית הטיפול.

טיפול באומנות

הביע/י אינדיבידואליות ורגשות דרך יצירת אמנות.

טיפול בגינון

חווה/י רוגע ושמחה במהלך עיצוב וגידול גינה משלך.

טיפול CBT

טיפול קוגניטיבי התנהגותי

סדנאות

העמיקו חיבורים בין חברים ומשפחה במהלך סדנה יצירתית, מהנה ואינטראקטיבית.

פיתוח וגיבוש עובדים

חיזקו את הקשרים בארגון במהלך סדנה מקורית, דינמית וחווייתית בחממת הגן.

הבלוגים האחרונים

09 ינואר 2020
מרבית המטפלים בילדים יבקשו פגישה עם ההורים לפני שהם יפגשו את הילד. זה חשוב מסיבות רבות. ראשית יש למטפל/ת אפשרות לקחת את ההיסטוריה ההתפתחותית של הילד. ...

פייסבוק

אינסטגרם